Meest gelezen
Word nú lid Word nú lid
Voluit leven met diabetes. Dat is waar Diabetesvereniging Nederland voor staat. Samen zetten we ons in voor goede zorg en een beter leven voor alle mensen met diabetes.
12 december 2024
Het bedrijf Roche heeft deze week een veiligheidsbericht gestuurd aan alle gebruikers van de Accu-Chek® Spirit Combo insulinepomp met de 3,15 ml ampullen met vulhulp. Reden voor deze waarschuwing is dat deze ampullen mogelijk lekken, waardoor de toegediende insuline niet volledig in het lichaam terecht komt, en de glucosewaarden omhoog zullen schieten. Het gaat om ampullen uit een bepaalde productieperiode, deze periode is aangegeven in de brief.
In de brief die door Roche is verstuurd aan gebruikers staan enkele acties en adviezen te lezen. Zo wordt aangeraden om de betreffende ampullen niet meer te gebruiken en een alternatief te gebruiken totdat er weer nieuwe deugdzame producten beschikbaar zijn. Deze nieuwe worden verwacht in januari 2025.
Er wordt in de brief geadviseerd om contact op te nemen met de zorgverlener om het overstappen naar een alternatieve therapie te bespreken. Zorgverleners zijn ook door Roche geïnformeerd over deze situatie. De alternatieven zijn in de brief van Roche niet verder toegelicht. Mogelijke alternatieven zijn:
Wij zijn bij meerdere leden nagegaan wat voor hen een goed alternatief is, en of voldoende oplossing wordt geboden. Enkele van onze leden gaven aan nog voor een ander alternatief te gaan:
Gebruik je deze insulinepomp maar heb je deze berichten niet ontvangen, of heb je andere vragen?
Neem dan contact op met het bedrijf Roche via de Accu-Chek Customer Care via almere.icc@roche.com of via 0800-0220585 (optie 1) (op werkdagen van 08.30u tot 17.00u).
Diabetesvereniging Nederland is van mening dat diabetestechnologie volledig betrouwbaar moet zijn. Mochten er toch problemen voordoen, dan is het belangrijk dat men de problemen serieus oppakt en mensen snel een goed alternatief krijgen. We hopen en gaan ervanuit dat fabrikanten hier altijd de benodigde acties op nemen, maar we zullen dit ook altijd volgen en controleren.
Stuur een bericht via ons Meldpunt. Of praat er met anderen over op het Trefpunt van diabetes.nl.
Bezoek het volgende Diabetes TechLab of schrijf je in voor een van de e-learnings of trainingen.
Voluit leven met diabetes. Dat is waar Diabetesvereniging Nederland voor staat. Samen zetten we ons in voor goede zorg en een beter leven voor alle mensen met diabetes.
Schrijf je in met je e-mailadres en ontvang nieuws en updates
Nieuwsbrief