4 juni 2025
Tijdelijk tekort NovoRapid FlexPennen en NovoMix 50 FlexPennen
Op dit moment is er een tekort aan NovoRapid FlexPennen en NovoMix 50 FlexPennen. Deze insulinepennen zijn tijdelijk niet beschikbaar. De fabrikant verwacht dat de NovoRapid FlexPen medio juni weer leverbaar zal zijn, en de NovoMix 50 FlexPen aan het eind van juni.
Advies van Diabetesvereniging Nederland
Diabetesvereniging Nederland houdt de leveringsproblemen bij de fabrikant nauwlettend in de gaten en heeft geregeld contact met hun vertegenwoordigers. Heb je nog maar een kleine voorraad insuline of is deze helemaal op? Neem dan zo snel mogelijk contact op met je apotheek of zorgverlener, zodat er op tijd een passend alternatief voor je geregeld kan worden.
Meldpunt medicijntekorten
Sinds 2023 heeft Diabetesvereniging Nederland een Meldpunt medicijntekorten. Krijg je jouw medicatie niet geleverd of ervaar je andere knelpunten? Meld dit dan bij het Meldpunt. Elke melding draagt bij aan een beter overzicht van de situatie, zodat wij actie kunnen ondernemen en je via onze nieuwsberichten op de hoogte kunnen houden.
Standpunt van Diabetesvereniging Nederland
Diabetesvereniging Nederland vindt het onaanvaardbaar dat er tekorten zijn aan geneesmiddelen en hulpmiddelen. Mensen met diabetes zijn dagelijks afhankelijk van deze producten voor hun gezondheid. Hoewel er soms sprake is van overmacht bij fabrikanten of farmaceuten, blijven wij aandringen bij de overheid, producenten en andere betrokken partijen om altijd maatregelen te nemen en herhaling van tekorten zoveel mogelijk te voorkomen.
Steun bij belangenbehartiging
Word lid van Diabetesvereniging Nederland. Samen staan we sterker en kunnen we meer betekenen voor iedereen met diabetes.