27 november 2025
Denk vooruit, ook met diabetes
Je hebt de campagne van Denk vooruit vast voorbij zien komen: op televisie, in tijdschriften, in de krant of via social media. De overheid adviseert iedereen zich voor te bereiden op noodsituaties. Denk aan langdurige stroomuitval, een overstroming of uitval van communicatie. In zulke situaties kunnen water, elektriciteit, internet of winkels plotseling onbereikbaar zijn. Volgens Denk vooruit is een goede voorbereiding op de eerste 72 uur belangrijk.
Gebruik de checklist voor je diabetesnoodpakket
Voor mensen met diabetes is een goede voorbereiding extra belangrijk. Ook bij onverwachte verstoringen is het nodig dat je medicatie en hulpmiddelen beschikbaar blijven. Daarom adviseren we om bij het standaard pakket — met zaken als drinkwater, houdbaar voedsel, zaklamp en radio — ook alles op te nemen wat je nodig hebt voor je diabetes. Denk aan insuline of tabletten, een glucosemeter, extra batterijen of sensoren, reservemateriaal en een kopie van je medische gegevens. Een overzichtelijke checklist helpt je bij het samenstellen van zo’n noodpakket. Lees hier de adviezen voor je diabetes noodpakket en download gratis de checklist diabetesnoodpakket.
Drie dagen of twee weken voorraad?
De overheid geeft het advies om een noodpakket klaar te zetten voor drie dagen. Ons advies is om altijd een voorraad medicatie en hulpmiddelen van één tot twee weken in huis te hebben. Dit past bij het algemene advies dat we altijd geven, ook als er geen sprake is van een noodsituatie. Het is handig om ongeveer twee weken voordat je voorraad medicatie of hulpmiddelen bijna op is een nieuwe bestelling te doen. Bij gewone leveringen komt je bestelling meestal op tijd binnen. Zo kun je de eerste drie dagen en vaak zelfs langer goed overbruggen.
Stand van zaken – gesprekken met leveranciers
Diabetesvereniging Nederland voert regelmatig gesprekken met leveranciers over onder andere kwartaal leveringen en knelpunten rond de beschikbaarheid. Ook de beschikbaarheid van voldoende medicijnen en materialen voor een eventuele noodsituatie is daarbij regelmatig onderwerp van gesprek.